- Informacje o projekcie
- SCWEW SPECJALISTYCZNE CENTRUM WSPIERAJĄCE EDUKACJĘ WŁĄCZAJĄCĄ
- Ogólnopolska Konferencja Naukowa ,,Edukacja włączająca w obszarze funkcjonowania społecznego uczniów”
- Ogólnopolska Konferencja Naukowa ,,Edukacja włączająca w obszarze funkcjonowania społecznego uczniów”.
- DZIAŁANIA SPECJALISTYCZNEGO CENTRUM WSPIERAJĄCEGO EDUKACJĘ WŁĄCZAJĄCĄ w PODGŁĘBOKIEM
- Informacje o konsultacjach LO Milejów
- Kampania społeczna
- Plakat SCWEW
- Sieć współpracy - informacja
- Szkolenia Rad Pedagogicznych w zakresie edukacji włączającej
- Promocja zdrowia psychicznego
- Harmonogram działań SCWEW VIII etap
- Konferencja pt. ,,Inkluzja w obszarze edukacji włączającej”
- Redukcja czynników ryzyka wykluczenia społecznego dzieci i młodzieży zagrożonych niedostosowaniem społecznym – wypracowane rozwiązania
- Redukcja czynników ryzyka wykluczenia społecznego dzieci i młodzieży zagrożonych niedostosowaniem społecznym – wypracowane rozwiązania.
Szkolenia Rad Pedagogicznych w zakresie edukacji włączającej
„Dobra edukacja – to edukacja włączająca, zapewniająca pełne uczestnictwo wszystkim uczniom, niezależnie od płci, statusu społecznego i ekonomicznego, rasy, miejsca zamieszkania, niepełnosprawności, wieku czy wyznania”
Koichiro Matsuura- dyrektor UNESCO
7W VII etapie projektu grantowego „Pilotażowe wdrożenie Specjalistycznych Centrów Wspierających Edukację Włączającą (SCWEW)”, w ramach II Osi priorytetowej Programu Operacyjnego Wiedza Rozwój Edukacja „Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji”, Działanie 2.10 Wysoka jakość systemu oświaty.
SCWEW w Podgłębokiem rozpoczął realizację szkoleń Rad Pedagogicznych w zakresie edukacji włączającej pn. „Edukacja włączająca - krok po kroku”. Celem działania jest poszerzenie wiedzy nauczycieli i specjalistów, poznanie założeń, wymiarów i korzyści płynących z wdrażania edukacji włączającej.
Edukacja włączająca jest szansą na stworzenie dzieciom ze specjalnymi potrzebami normalnego życia wśród rówieśników. Proces włączania poszerza możliwości uczestnictwa w społeczeństwie jednocześnie ogranicza wyłączenie, izolację. Poprzez szereg szkoleń kadry pedagogicznej wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom nauczycieli, aby przygotować ich do nowej sytuacji- pracy z uczniem ze specjalnymi i zróżnicowanymi potrzebami.
Celem SCWEW jest zmienić podejście, a także zmodyfikować struktury i strategie nauczania w placówkach objętych wsparciem z powiatu łęczyńskiego:
- Technikum w Zespole Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej, Zespół Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellonczyka w Łęcznej (kkjagiellonczyk.pl)
- Technikum w Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej, Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej | Oficjalna strona internetowa ZSG w Łęcznej. (zsg-leczna.pl)
- Technikum w Zespole Szkół Rolniczych w Kijanach, Zespół Szkół Rolniczych w Kijanach (zsrkijany.pl)
- Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół nr 2 im. Simona Bolivara w Milejowie, Zespół Szkół Nr 2 im. Simona Bolivara w Milejowie - Strona główna (zs2milejow.edu.pl)
- Przedszkole Samorządowe w Cycowie Przedszkole Samorządowe w Cycowie (zs-cycow.pl)
- Szkoła Podstawowa w Ludwinie. Zespół Szkół Nr1 w Ludwinie: Szkoła Podstawowa w Ludwinie i Przedszkole Publiczne w Ludwinie (szkolnastrona.pl)
Głównym założeniem szkoleń prowadzonych przez ekspertów zewnętrznych z WODN „Kursor” jest zmiana świadomości nauczyciela, a także zachowań i postaw, dokonanie właściwego rozpoznania potrzeb ucznia, planowania i udzielania niezbędnej pomocy i wsparcia. Dążyć do inkluzji, której celem jest zagwarantowanie prawa do wysokiej jakości edukacji dla wszystkich uczniów ze specjalnymi potrzebami.
Kadra pedagogiczna z rad szkoleniowych otrzyma komplet niezbędnych materiałów w postaci broszur informacyjnych i prezentacji multimedialnych aby poszerzać swój warsztat pracy.
Opracował ekspert ds. informacji i ewaluacji SCWEW – Urszula Jabłońska