• „ZAKOCHANE W POLSCE”

      05.03.2023

      1 marca 2023 roku młodzieży naszej szkoły wzięła udział w premierze widowiska taneczno - muzycznego "Zakochane w Polsce" w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

      Spektakl przedstawia losy kobiet w czasie II wojny światowej i po jej zakończeniu.Patronatem wydarzenie objął Marszałek Województwa Lubelskiego. Opiekę medialną sprawowały: TVP3, Radio Lublin, TVP Polonia.

      Spektakl bierze udział w projekcie "Warto być Polakiem".

      Wśród widzów znaleźli się: Pani Ewa Staniszewska-Pańczyk oraz uczniowie - Oliwia Morawska, Joanna Gajowiak, Agnieszka Grela, Martyna Jabłońska oraz Ignacy Konowałek, Maciej Kieszka i Dominik Pluta.

      POLECAMY!!!

     • KRAJE FRANCUSKOJĘZYCZNE NA ŚWIECIE – II etap

      05.03.2023

      Miło nam poinformować, że dwoje naszych uczniów : Piotr Kowalczyk z klasy II LO i Oliwia Szcześniak z I LO zakwalifikowało się do drugiego etapu konkursu „Kraje francuskojęzyczne na świecie” organizowanego przez III LO w Lublinie.Celem konkursu jest rozbudzenie zainteresowania uczniów historią, gospodarką, polityką, kulturą oraz zwyczajami krajów francuskojęzycznych.Uczniów przygotowuje nauczycielka języka francuskiego - Pani Agata Barbachowska.Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia w etapie międzyszkolnym!

     • ŻOŁNIERZE NIEZŁOMNI – WYSTAWA W SZKOLE

      05.03.2023

      Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Zespole Szkół Nr2 w Milejowie można zwiedzić wystawa na temat żołnierzy niezłomnych, w szczególności eksponująca bohaterską postawę sierżanta Józefa Franczaka ps. "Laluś" – wachmistrza Wojska Polskiego, później związany ze strukturami Związku Walki Zbrojnej i Armii Krajowej. Jest powszechnie uznawany za ostatniego członka i partyzanta polskiego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, który poległ w walce z grupą operacyjną Zmotoryzowanych Odwodów Milicji Obywatelskiej/Służby Bezpieczeństwa w październiku 1963 roku, po 24 latach w zbrojnej konspiracji.

     • NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

      05.03.2023

      27 lutego 2023 roku w naszej placówce miało miejsce niezwykle interesujące spotkanie młodzieży z synem żołnierza niezłomnego sierżanta Józefa Franczaka ps. "Laluś", Panem Markiem Franczakiem.Spotkanie przygotowała Pani Wioletta Chmiel, nauczyciel historii, która sprowadziła również wystawę o Wyklętych do naszej Szkoły.Młodzież w ogromnym skupieniu słuchała Pana Marka, zadawała pytania i nagrodziła naszego Gościa gromkimi brawami.

      Dziękujemy za niezwykłe spotkanie!!!

     • WIZYTA W MUZEUM REGIONALNYM W KRASNYMSTAWIE

      05.03.2023

      Uczniowie Wiktoria Kostecka, Weronika Słomianowska, Magdalena Grymuza, Karol Andrzejczak, Filip Mazurkiewicz, Sylwia Piechota i Michał Jabłoński oraz Pani Wioletta Chmiel, nauczyciel historii i WOS, zwiedzili Muzeum Regionalne w Krasnymstawie.

      Była to bardzo interesująca wycieczka przez dzieje ludzkości. Grób neolityczny, monety z czasów rzymskich, portrety trumienne, zbiory rzemiosła artystycznego - wiele różnorodnych eksponatów można było podziwiać w miejscowym Muzeum Regionalnym.

     • OTWARCIE STRZELNICY !

      05.03.2023

      20 LUTEGO 2023 ROKU W ZESPOLE SZKÓŁ NR2 IM. SIMONA BOLIVARA W MILEJOWIE ZOSTAŁA OTWARTA PIERWSZA W POWIECIE ŁĘCZYŃSKIM WIRTUALNA STRZELNICA!

      W spotkaniu wzięli udział: Krzysztof Niewiadomski Starosta Łęczyński, Wioletta Wachewicz Sekretarz Powiatu Łęczyńskiego, Artur Soboń Minister Finansów w Ministerstwie Finansów, st. bryg. mgr inż. Dariusz Popek Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Łęcznej, mł. Insp. Bogdan Stasiak Komendant Powiatowy Policji w Łęcznej, ppłk mgr inż. Wojciech Witek- Szef Wojskowego Centrum Rekrutacji, kap. Wojciech Kozioł Lotnicza Akademia Wojskowa, por. Łukasz Wit 22 Batalion Lekkiej Piechoty w Lublinie, mł. insp. Tomasz Kasiak Związek Strzelecki „Strzelec” Józefa Piłsudzkiego, Tomasz Kanaszewski Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji Ośrodek Zamiejscowy w Lublinie, Iwona Chlebicka zastępca dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, Pełnomocnik do Spraw Ochrony Informacji Niejawnych, Michał Woźniak Członek Zarządu Powiatu w Łęcznej, Arkadiusz Biegaj Przewodniczący Rady Powiatu w Łęcznej, Emilia Białek-Paluch Naczelnik Wydziału Inwestycji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Łęcznej, Wioleta Olender Naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Turystyki w Starostwie Powiatowym w Łęcznej, Ewa Siegieda zastępca Naczelnika Wydziału Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych Starostwa Powiatowego w Łęcznej, Ewa Stefańska zastępca dyrektora Zespołu Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej, Grzegorz Lendzion Dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego Górnika Łęczna w Łęcznej, Maria Jarmuł-Snopek Dyrektor Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej, Arkadiusz Dębała Dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych w Kijanach, Dorota Zając Dyrektor Zespołu Szkół w Ludwinie, Dariusz Szafranek Dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Podgłebokiem, Magdalena Majewska Dyrektor Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Łęcznej, Kinga Kowalska p.o. Dyrektora Przedszkola Specjalnego w Ludwinie, Zbigniew Drzewiecki Dyrektor Bursy w Łęcznej, Ks. Paweł Serewa Wikariusz Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Antoniego Padewskiego w Milejowie oraz Dyrekcja i społeczność Zespołu Szkół Nr2 im. Simona Bolivara w Milejowie.

      DO OBEJRZENIA RELACJI Z TEGO WYDARZENIA ZAPRASZAMY NA NASZEGO FB: https://www.facebook.com/Milejow2020

     • STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW

      05.03.2023

      Miło nam poinformować, że Oliwia Morawska, uczennica klasy III Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Nr 2 w Milejowie, została stypendystką Prezesa Rady Ministrów i odebrała z rąk Pana Lecha Sprawki, Wojewody Lubelskiego oraz Pani Teresy Misiuk, Lubelskiego Kuratora Oświaty dyplom uznania.

      Naszej uczennicy gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Oliwia, jesteśmy z Ciebie dumni!

     • PRZEDSIĘBIORCY JUTRA

      05.03.2023

      W styczniu br. nasza szkoła przystąpiła do programu młodzieżowej przedsiębiorczości Lubelskiego Parku Naukowo - Technologicznego „Przedsiębiorcy Jutra”.

      Program jest wdrażany jako pilotażowe działanie w województwie lubelskim w ramach drugiej fazy europejskiego projektu START EASY - 'Smart tools for quick and easy start-up in Europe: the once- only challenge'.

      Podstawowym celem programu jest rozwój przedsiębiorczych postaw młodzieży oraz promocja potencjału gospodarczego i naukowego naszego województwa poprzez pilotaż obejmujący sesje warsztatowe, mentoring, spotkania studyjne i konkursy na najlepszy pomysł i plan biznesowy.

      W piątek 17 lutego 2023 roku grupa naszej młodzieży wraz z opiekunem Panią Agatą Barbachowską (szkolnym koordynatorem programu) uczestniczyła w pierwszym bootcampie „Rozwój pomysłu”, którego celem było zrozumienie zasad weryfikacji pomysłu biznesowego, znaczenie innowacji i efektywnej prezentacji biznesowej.

      Dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Łęcznej za wsparcie w realizacji programu i pełni zapału czekamy na bootcamp drugi!

     • ZOSTAŃ ŻOŁNIERZEM!

      05.03.2023

      17 lutego 2023 roku uczniowie klas maturalnych spotkali się z przedstawicielami Wojskowego Centrum Rekrutacyjnego w Lublinie oraz studentami Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie.

      Uczniowie mieli okazję porozmawiać na temat dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej oraz o szkolnictwie wojskowym w LAW.

     • WALENTYNKOWY TURNIEJ PIŁKI SIATOWEJ 2023

      05.03.2023

      15 lutego 2023 roku w naszej szkole rozegrany został Walentynkowy Turniej Piłki Siatkowej drużyn mieszanych.Zawody, to przede wszystkim zdrowa, sportowa rywalizacja i dobra zabawa.

      Dziękujemy uczniom za udział, a Pani Małgorzacie Zielińskiej i Panu Michałowi Franczakowi za organizację imprezy.

      Zapraszamy do obejrzenia relacji z turnieju na FB: https://www.facebook.com/Milejow2020/videos/756605672250509.Dziękujemy autorom filmu Piotrowi Mazurkowi i Dominikowi Plucie.

     • KONFERENCJA Z OKAZJI 160. ROCZNICY WYBUCHU POWSTANIE STYCZNIOWEGO

      05.03.2023

      W dniu 7 lutego 2023 roku uczniowie Zespołu Szkół Nr2 im. Simona Bolivara w Milejowie - Martyna Jabłońska, Agnieszka Grala, Oliwia Morawska, Ignacy Konowałek i Maciej Kieszka, wzięli udział w konferencji upamiętniającej 160. rocznicę wybuchu powstania styczniowego. Konferencja odbyła się w Sali Błękitnej Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie.

      Uczniowie mogli wysłuchać dwóch wykładów poświęconych powstaniu styczniowemu, a konkretnie wpływowi, jakie miało ono na dalsze losy Polaków oraz Gimnazjum Gubernialnemu w Lublinie.

      Niezwykle ciekawa i emocjonująca okazała się debata pomiędzy dwiema lubelskimi szkołami na temat szans powodzenia powstania styczniowego. Uczniowie z województwa lubelskiego zgromadzeni na tym spotkaniu mogli podziwiać wiedzę i umiejętność prowadzenia polemiki z zachowaniem kluczowych zasad dyskusji. Najwięcej emocji wzbudził jednak konkurs wiedzy o powstaniu styczniowym, który odbywał się za pomocą platformy Kahoot.

      Ukoronowaniem konferencji był piękny występ chóru Coperniukus, który wykonał kilka pieśni patriotycznych oraz prezentacja strojów z czasów powstania przez grupy rekonstrukcyjne naszego województwa.

      Dziękujemy Pani Ewie Staniszewskiej-Pańczyk za opiekę nad uczniami oraz promowanie ciekawych form przekazu wiedzy historycznej.

     • "CZŁOWIEK W ŚRODOWISKU" cz.2

      05.03.2023

      Uczennice LO, z klasy z rozszerzoną biologią i chemią, Oliwia Szcześniak, Oliwia Domań i Wiktoria Jersak, pod opieką Pani Beaty Kozioł, nauczyciela biologii, uczestniczyły w warsztatach na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie, w ramach konkursu "Człowiek w środowisku".

      Tematyka zajęć to:

      - Fotowoltaika – energia ze słońca

      - Wykorzystanie biomasy w procesie spalania i fermentacji

      - Mikroorganizmy w bioremediacji środowiska

      - Technologie oczyszczania oraz zagospodarowania wód i ścieków

      ​​​​​​​- Procesy zagospodarowania odpadów z przemysłu rolno-spożywczego.

     • 160. ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA STYCZNIOWEGO

      05.03.2023

      29 stycznia 2023 roku przy mogile powstańców styczniowych w Klarowie obyła się uroczystość upamiętniająca 160. rocznicę wybuchu tego powstania.

      Jak co roku wydarzenie to przyciągnęło wielu mieszkańców Milejowa i okolic, w tym władze Starostwa Powiatu Łęczyńskiego oraz przedstawicieli różnych organizacji krzewiących tradycje historyczne i patriotyczne.

      Zespół Szkół Nr2 im. Simona Bolivara reprezentowała Pani Dyrektor Magdalena Gajowiak, Pani Ewa Staniszewska-Pańczyk, Pani Wioletta Chmiel oraz uczniowie klas mundurowych: Weronika Słomianowska, Magdalena Grymuza, Julia Manaj, Weronika Adamczuk i Karol Andrzejczak.

      To cykliczne wydarzenie ma szczególny wymiar w zakresie edukacji patriotycznej młodego pokolenia, które w niecodzienny sposób może poznawać historię swojego kraju i regionu.Godna postawa młodych ludzi daje nadzieję na przekazywanie pięknych wartości kolejnemu pokoleniu Polaków.

      ​​​​​​​Dziękujemy Panu Dariuszowi Szczepanikowi za wykonanie zdjęć w czasie uroczystości i zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

     • ZEBRANIE ZRODZICAMI

      05.03.2023

      W dniu 31 stycznia 2023 roku o godzinie 16:30 odbędą się zebrania wychowawców klas z Rodzicami według następującego harmonogramu:

      1 LO sala 26

      2 LO sala 22

      3 LO sala 14

      4 LO sala 24

      1 T sala 31

      2 T sala 32

      3 T biblioteka

      4 Tp sala 16

      4 Tg sala 46

      1 BR sala 35

      2 BR sala 15

      3 BR sala 29.

      Serdecznie zapraszamy!