• EGZAMINY ZAWODOWE – ZIMA 2023

      27.01.2023

      Szanowni Uczniowie i Słuchacze;

      Przypominamy, iż od 10 stycznia 2023 roku rozpoczynają się egzaminy zawodowe w sesji Zima 2023.

      Prosimy o zapoznanie się z poniższymi komunikatami:

      - Komunikat dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z dnia 6 grudnia 2022 r. w sprawie materiałów i przyborów pomocniczych, z których mogą korzystać zdający na egzaminie zawodowym w sesji Zima 2023 r. (Formuła 2019):

      Komunikat o pomocach-cz.pisemna -PP2019.pdf (cke.gov.pl)

      Komunikat o pomocach-cz.praktyczna -PP2019.pdf (cke.gov.pl)

      - Komunikat dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z dnia 6 grudnia 2022 r. w sprawie materiałów i przyborów pomocniczych, z których mogą korzystać zdający na egzaminie potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie w sesji Zima 2023 r. (Formuła 2017):

      Komunikat o pomocach-cz.pisemna -PP2017.pdf (cke.gov.pl)

      Komunikat o pomocach-cz.praktyczna -PP2012_2017.pdf (cke.gov.pl)

      Życzymy powodzenia!

     • SZKOLNE SPOTKANIE BOŻONARODZENIOWE

      27.01.2023

      22 grudnia 2022 roku społeczność szkolna spotkała się na uroczystym apelu z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Spotkanie w sali gimnastycznej poprzedziły klasowe Wigilie.

      Dziękujemy wychowawcom i młodzieży za te pełne ciepła i serdeczności wspólne rozmowy, dzielenie się opłatkiem.

      Dziękujemy Księdzu Pawłowi za poprowadzenie szkolnego spotkania, za słowa Ewangelii i krótkie wprowadzenie a całej społeczności za pięknie odśpiewaną kolędę.

      Pani Dyrektor złożyła świąteczne życzenia i wspomniała o pustych miejscach przy szkolnym stole, życzyła radości z prostych rzeczy, uśmiechu w życiu codziennym i dobra wobec drugiego człowieka.

      Dziękujemy Pani Monice Kociubie za prostą, ale jak wymowną dekorację świąteczną, Panu Dariuszowi Szczepanikowi za zdjęcia.Zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia!

      Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

     • ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA DARÓW

      27.01.2023

      Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu, Pani Małgorzacie Zielińskiej i Pani Anecie Krawczyk-Sowie oraz wszystkim uczniom i pracownikom szkoły, że nie zapomnieli o najbardziej potrzebujących uczniach z naszej szkolnej rodziny.Za każdy dar złożony na ten cel wyrażamy wdzięczność.

      Dziękujemy!

     • ŚWIĘTA W KRAJACH ROMAŃSKICH

      27.01.2023

      Mimo, że do Bożego Narodzenia zostało jeszcze kilka dni, grupa młodzieży z klasy I LO wraz z opiekunem Panią Agatą Barbachowską, już dzisiaj udała się w świąteczną podróż po krajach romańskich.

      A wszystko to dzięki wydarzeniu zorganizowanemu przez Koło Naukowe Romanistów KUL - „Święta w krajach romańskich 2.0”

      Podczas tego spotkania uczniowie mieli niebywałą okazję poznać tradycje bożonarodzeniowe na Kubie, w Quebecu, w Rumunii, na Sycylii i w Portugalii.

      A więc: Joyeux Noel, Buone Feste, Feliz Navidad, et Boas Festas!

     • MIKOŁAJ Z OHP

      27.01.2023

      W piątek 9 grudnia 2022 roku odwiedzili naszą szkołę przedstawiciele Ochotniczego Hufca Pracy w Świdniku -między innymi Komendant Hufca Pracy w Świdniku – Pan Mirosław Jakima, i wręczyli mikołajkowe upominki uczniom Branżowej Szkoły.

      Dziękujemy pracownikom OHP za współpracę i opiekę nad uczniami naszej szkoły!

     • MIKOŁAJKOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

      27.01.2023

      9 grudnia 2022 roku w Zespole Szkół Nr2 rozegrany został mikołajkowy turniej tenisa stołowego pod patronatem Starostwa Powiatowego w Łęcznej.

      Do rywalizacji przystąpili zarówno chłopcy i dziewczęta.A oto zwycięzcy:

      • 1 miejsce zajął Wiktor Wieczorek

      • 2 miejsce zajął Kuba Sowa

      • 3 miejsce zajął Oliwier Danielski

      • 4 miejsce zajął Adam Dudek

      Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!

      Dziękujemy nauczycielom wychowania fizycznego za zorganizowanie i przeprowadzenie zawodów.

     • „INSPIRUJĘ SIĘ! ZERO WASTE W SZKOLE”

      27.01.2023

      8 grudnia 2022 roku uczniowie Liceum i Technikum wzięli udział w warsztatach ekologicznych realizowanych w ramach projektu „INSPIRUJĘ SIĘ! ZERO WASTE W SZKOLE”. Projekt jest realizowany przez Lubelski Węgiel Bogdanka S.A. oraz Starostwo Powiatowe w Łęcznej.

      Celem projektu jest edukacja młodzież w zakresie podejmowania działań opartych na idei zero waste oraz wprowadzenie nawyków chroniących środowisko przyrodnicze.

      Warsztaty prowadził Pan Piotr Tomczyk z organizacji Piknik Event z Łodzi.

     • SPOTKANIE Z HISTORIĄ I SZTUKĄ - cz.2

      27.01.2023

      Drugą część naszej wyprawy stanowił spacer Królewskim Traktem, zwiedzanie Starówki Lubelskiej z omówieniem jej głównych zabytków architektonicznych, a następnie wizyta w Centrum Spotkań Kultur, gdzie mogliśmy poznać twórczość fotograficzną i malarską jednego z największych twórców polskich II połowy XX wieku, znanego w świecie Zdzisława Beksińskiego.

      Niewątpliwie mroczna sztuka, ale przedstawiona w niezwykle atrakcyjny, multimedialny sposób dała sposobność do przemyśleń nad ludzkim losem i sztuką samą w sobie.

      Ta lekcja sztuki, architektury i historii od XII do XX wieku z pewnością wzbogaciła naszą wiedzę, a także uwrażliwiła na twórczość wielkich artystów.

      Dziękujemy Pani Ewie Staniszewskiej-Pańczyk za zorganizowanie interesującego wyjazdu edukacyjnego.

     • SPOTKANIE Z HISTORIĄ I SZTUKĄ - cz.1

      27.01.2023

      22 listopada 2022 roku uczniowie klas: II Technikum Informatycznego i III Liceum Ogólnokształcącego mieli okazję spotkać się ze sztuką i historią w szerokim tego słowa znaczeniu.

      Odwiedziliśmy nasze wojewódzkie miasto aby obejrzeć stałe ekspozycje w Muzeum Narodowym na Zamku ze szczególnym uwzględnieniem malarstwa wielkich mistrzów takich jak: Jan Matejko, Jacek Malczewski, Artur Grottger, Wojciech Kossak, Stanisław Witkacy czy Józef Chełmoński.

      Niezwykły klimat tworzą ekspozycje związane z pisaniem ikon bizantyjskich i sama Kaplica Trójcy Świętej będąca połączeniem kultury łacińskiej i bizantyjskiej.

      Chwilę wytchnienia na świeżym powietrzu stanowiło wejście na romańską wieżę widokową. Mimo już zimowej aury, pogoda pozwoliła nam na spojrzenie na Lublin niemalże z lotu ptaka.

      Uwieńczeniem pobytu na Zamku było zetknięcie się z eksponatami starożytnego Egiptu. Ta czasowa wystawa to zbiory będące w posiadaniu Polski, a przyjechały do Lublina z Warszawy, Wrocławia i Krakowa.

     • „Szkoła pamięta” 2022

      27.01.2023

      Już po raz czwarty MEiN zorganizowało akcję „Szkoła pamięta”. W tym roku wzięło w niej udział ponad 11 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatach z całego kraju. O ważnych postaciach i wydarzeniach z naszej historii pamiętały także społeczności polskich szkół za granicą. W akcję zaangażowało się ponad 1 mln 700 tys. uczniów oraz 156 tys. nauczycieli.

      Cieszymy się, że tak wielu uczniów i nauczycieli włączyło się w działania upamiętniające, wyrażając swój szacunek do historii i przodków.

      Nasza szkoła również wzięła udział w tej akcji i otrzymała podziękowania od Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka.

     • 26. JESIENNY KONKURS RECYTATORSKI – eliminacje gminne

      27.01.2023

      14 listopada 2022 r., odbyły się eliminacje gminne 26 Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. Tematem tegorocznej edycji była „Współczesność”, która w literaturze odnosi się do dzieł wydawanych po 1945 roku aż do chwili obecnej, dzięki temu recytatorzy mieli bardzo szerokie pole wyboru repertuaru.

      Jury po wysłuchaniu 22 recytatorów postanowiło zakwalifikować do eliminacji powiatowych między innymi reprezentującą naszą szkołę Amelię Skrajnowską, uczennicę klasy I Liceum Ogólnokształcącego.

      Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych etapach konkursu!

      Organizatorem eliminacji gminnych był Gminny Ośrodek Kultury oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Milejowie.

     • TURNIEJ NIEPODLEGŁOŚCIOWY

      27.01.2023

      9 listopada 2022 roku w Zespole Szkół nr 2 w Milejowie odbył się turniej sportowy z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

      Młodzież rywalizowała w dwóch dyscyplinach. Chłopcy rozegrali mecz koszykówki, a dziewczęta grały w siatkówkę.Patriotyczną postawę młodzież wykazała występując w obu meczach w barwach narodowych.

      Turniej oficjalnie otworzyła Pani Agnieszka Lipińska, wicedyrektor Szkoły.

      Dziękujemy młodzieży za ich aktywne zaangażowanie w świętowanie 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości a Pani Małgorzacie Zielińskiej, Panu Michałowi Franczakowi i Panu Marcinowi Kociubie za inicjatywę i przygotowanie turnieju.

     • 104. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

      27.01.2023

      Uroczystym apelem uczciliśmy w szkole 104. Rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

      Dziękujemy Pani Ewie Staniszewskiej - Pańczyk i uczennicom klasy ILO za przygotowanie części artystycznej oraz wykonanie kokard narodowych.

      W uroczystości udział wzięła Dyrekcja Szkoły, Nauczyciele, Pracownicy Administracji i Obsługi oraz Uczniowie.Podczas apelu Pani Magdalena Gajowiak, dyrektor Szkoły oraz Ksiądz Paweł Serewa wręczyli nagrody i dyplomy zwycięzcom Konkursu Wiedzy o Janie Pawle II.

      Dziękujemy Parafii pw. WNMP w Milejowie za ufundowanie nagród.Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

     • „LEKCJA O FUNDUSZACH EUROPEJSKICH”

      27.01.2023

      Nasza szkoła przystąpiła do projektu „Lekcja o Funduszach Europejskich VII”, której organizatorem jest Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

      Tegoroczna edycja projektu poświęcona jest zagadnieniom rozwoju lokalnego. Uczniowie poprzez grę planszową i materiały edukacyjne mają możliwość poznania czym jest zaangażowanie mieszkańców w rozwój miejscowości i skąd brać środki na finansowanie pomysłów, które zmieniają lokalną przestrzeń. Zapoznają się również z wieloma zagadnieniami dotyczącymi Funduszy Europejskich. Dowiadują się także o dedykowanym wsparciu, jakim zostanie objęty makroregion w latach 2021-2027, tj. o nowym programie Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej.
      Idea akcji opiera się na szczegółowo zaprojektowanych scenariuszach zajęć i materiałach dydaktycznych. Nasza placówka otrzymała pakiet materiałów edukacyjnych: broszury, upominki dla uczniów, gry planszowe, a także konspekt lekcji, na podstawie których przeprowadzane są ciekawe i niekonwencjonalne zajęcia.

      Szkolnym koordynatorem projektu jest Pani Agata Barbachowska.

     • FILMOWY KONKURS HISTORYCZNY PATRIA NOSTRA

      27.01.2023

      21 października 2022 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Gali Filmowego Konkursu Historycznego Patria Nostra w Warszawie.

      Szymon Bernecki, Dagmara Chmiel, Paweł Kamiński i Norbert Pasieczny, co prawda, nie zajęli miejsca na podium, ale nie wyjechali z pustymi rękoma.

      Gratulujemy!

      Uczniowie zwiedzili również Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie.Podziękowania dla Pani Wioletty Chmiel, nauczyciela historii, za przygotowanie uczniów do konkursu.

      Dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Łęcznej za wsparcie.

     • WIELKA LEKCJA „CZŁOWIEK W ŚRODOWISKU”

      27.01.2023

      W czwartek (20 października 2022 roku) w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego odbyła się Wielka Lekcja „Człowiek w środowisku”, która była wprowadzeniem do wojewódzkiego konkursu ekologicznego dla szkół ponadpodstawowych.

      W wydarzeniu uczestniczyły uczennice klasy I Liceum Ogólnokształcącego, podczas którego, profesorowie uczelni przedstawili wykłady dotyczące problemów zagospodarowania ścieków, możliwości pozyskiwania energii z różnych źródeł oraz zagospodarowania odpadów.Kolejnym krokiem będzie udział uczniów w wojewódzkim konkursie o tematyce z zakresu ekologii.

      Życzymy powodzenia!