• DZIEŃ CHŁOPAKA

30.09.2023

Z okazji Dnia Chłopaka wiele uśmiechów a mało złości, jak najmniej smutków, dużo radości, długich wakacji i moc słodyczy!.

Tego Wam dzisiaj dziewczyny życzą!

Dla wszystkich Panów - tych mniejszych i tych nieco większych - najlepsze życzenia z okazji Waszego święta!

Podziękowania dla Samorządu Uczniowskiego za życzenia i cukierki!

• NARODOWE CZYTANIE 2023

30.09.2023

28 września 2023 roku Zespół Szkół Nr 2 im. Simona Bolivara, Szkoła Podstawowa im. Stanisława Konarskiego w Milejowie, Gminny Ośrodek Kultury i Gminna Biblioteka Publiczna wspólnie na Narodowym Czytaniu!

Podziękowania składamy wszystkim uczestnikom, a w sposób szczególny naszej reprezentacji: Marcelowi Czubakowi, Wiktorii Kosteckiej, Oliwii Morawskiej, Zuzannie Zielińskiej, Wiktorii Jersak.

Pani Wioletcie Stradomskiej - Woźniak dziękujemy za stworzenie scenariusza i przygotowanie uczniów do tego wydarzenia!

Tegoroczną lekturą było "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej.

Pani Magdalena Gajowiak, Pani Agnieszka Lipińska i Pani Agata Barbachowska dzielnie wspierały swoich uczniów, nie zabrakło również zasłużonych słów gratulacji!

04.09.2023

Informujemy, że  rozkłady zajęć na kolejne zjazdy Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych są umieszczane na bieżąco w zakładce "Szkoły zaoczne".

• ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

05.09.2023

Zgodnie z tradycją nowy rok szkolny 2023/2024 rozpoczęliśmy mszą świętą sprawowaną w kościele parafialnym w Milejowie. Uroczysta inauguracja roku odbyła się natomiast w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Nr 2 im. Simona Bolivara.

Oprócz społeczności szkolnej wzięli w niej udział zaproszeni goście: wicestarosta powiatu łęczyńskiego  p. Michał Pelczarski, szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Lublinie p. podpułkownik Piotr Szczepaniuk, p. Jolanta Prokop z Wydziału Promocji  Wojskowego Centrum Rekrutacji w Lublinie, p. porucznik Michał Kostecki z 2. Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej w Lublinie oraz p. Artur Szybiak - starszy chorąży ze Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego. Obecność wyżej wymienionych osób związana była z otwarciem w naszej placówce oddziału przygotowania wojskowego w ramach rekrutacji do klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego.

Słowo do przyszłych i obecnych kadetów skierował p. podpułkownik Piotr Szczepaniuk, który odczytał między innymi list ministra obrony narodowej.

Z kolei dyrektor szkoły p. Magdalena Gajowiak w swoim wystąpieniu podkreśliła różnorodność działań edukacyjno-wychowawczych, które miały miejsce w ubiegłym roku szkolnym, zwróciła uwagę na bardzo dobrą współpracę z organem prowadzącym i wspierającymi nas instytucjami cywilnymi i wojskowymi, a także przekazała życzenia od ministra edukacji i nauki oraz lubelskiego kuratora oświaty.

Krótka część artystyczna, kończąca uroczystość, została poświęcona upamiętnieniu 84. rocznicy wybuchu II wojny światowej.